Dzisiaj jest 29 marca. Piątek!!!
Grażyna Auguścik
14-05-2009, Łódź (Wytwórnia)
Dodał: Wytwórnia

http://www.toyastudios.pl/index.php?mid=4&ide=277&ln=pl

GRAŻYNA AUGUŚCIK i „STRASZNI PANOWIE TRZEJ”

Termin: 14.05.2009, godz. 20:00 (czwartek)
Ceny biletów: 20-25 zł

”Nie mija tęsknota za elegancją, nie
mija potęga pięknych piosenek”...

Program z piosenkami Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory na najwyższym poziomie zarówno pod względem tekstowym, muzycznym jak i wykonawczym.
Na uwagę zasługuje oryginalne połączenie dwóch konwencji: jazzowej i aktorskiej.
Słuchacz może więc skonfrontować odmienne podejście do tego samego materiału muzycznego.
Osobowość artystyczna oraz popularność Grażyny Auguścik gwarantuje powodzenie koncertu wśród słuchaczy. Niezaprzeczalną przyjemność sprawia także słuchanie wybitnych muzyków należących do czołówki polskiego jazzu.

GRAŻYNA AUGUŚCIK od 14 lat mieszka w USA, od ośmiu w Chicago, ośrodku bluesa, jazzu i wielu festiwali. Pierwsze poznane w jej życiu standardy to "Satin Doll", "Fly Me to the Moon", "One Note Samba" i "The Girl From Ipanema".
Jest wokalistką jazzową, kompozytorką, aranżerem, producentem płyt, zdarza się jej też pisać własne teksty, lubi wplatać do swych zagranicznych nagrań (np. CD "Fragile") polskie teksty. Nagrała siedem własnych płyt (trzy w nowym tysiącleciu), m.in. z polskimi kolędami i polskim folklorem (mazurek, oberek), ale też z muzyką brazylijską, nie mówiąc o jazzowych standardach i balladach. Co najmniej drugie tyle nagrała gościnnie z innymi artystami. Posiada swą własną firmę płytową GMA, fascynuje się World Music, zaś jej albumy "Pastel" i "Fragile" (ten drugi bierze tytuł od piosenki Stinga), znalazły się pośród "Top 20 Jazz Albums" chicagowskiej radiostacji WBEZ National Public Radio.
Śpiew Grażyny i jej płyty recenzenci obdarzyli licznymi komplementami, podkreślając m.in. indywidualne brzmienie głosu, liryzm interpretacji, swobodę improwizacyjną scatem, precyzję rytmiczną, instynkt lidera, świeżość inwencji, muzykalność, inteligencję, silną osobowość, równowagę emocji i intelektu. Jej muzyka to bynajmniej nie eklektyzm, to raczej echo naszego świata, który wchłania i trawi wszystko, co kiedykolwiek w kulturze zaistniało. Koncertuje często w Kanadzie, Europie i Azji, szczególnie lubią spotykać się z Nią jazzfani japońscy.

Program wzbogaca Janusz Szrom opowiadając anegdoty o Starszych Panach , o piosenkach, "wciąga" także publiczność do wspólnego śpiewania.

To, co najbardziej zachwyca i łączy wszystkie kompozycje składające się na koncert , to
niebanalna harmonia, elastyczność języka, wyrafinowane rymy i doskonała rytmika tekstu przeznaczonego do śpiewania.

Marian Hemar napisał kiedyś, że w dobrej piosence ani tekst, ani muzyka nie muszą być nadzwyczajne, ale nadzwyczajny, jedyny w swoim rodzaju ma być sposób połączenia tych dwóch elementów. W przypadku Starszych Panów taka zależność zrealizowana jest niezwykle blisko ideału.

STRASZNI PANOWIE TRZEJ:
Janusz Szrom– śpiew
Andrzej Jagodziński / Bogdan Hołownia – fortepian
Andrzej Łukasik – kontrabas
Głosów: 0

Opinii: 0
Byli tu: 0


Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.