Dzisiaj jest 18 maja. Sobota!!!
Areoklub Włocławski
Dodał: kurdi

Lotnisko Kruszyn
Kruszyn
Tel.: 54 2355444
E-mail: biuro@aeroklub.wloclawek.pl
http://www.aeroklub.wloclawek.pl/index.php?sit=8

Niezależnie od tego, co najbardziej interesuje Cię w sportach lotniczych, Twój pierwszy krok powinien być kontaktem z Szefem Wyszkolenia Aeroklubu Włocławskiego, Jerzym Pikulskim. Od niego dowiesz się szczegółów odnośnie cyklu szkolenia. Otrzymasz także skierowanie na badania. W przypadku szybowców i samolotów będzie to Główny Ośrodek Badań Lotniczo-Lekarskich we Wrocławiu lub Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej w Warszawie. Jeśli jednak wybrałeś spadochrony wystarczy badanie u lekarza sportowego. Jeśli przejdziesz tą lekarską weryfikację, nic już nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął latać.
Szkolenie szybowcowe odbywa się zazwyczaj w systemie dochodzącym przed wakacjami oraz podczas wakacji. Pierwszym etapem jest zdobycie III klasy wyszkolenia - obejmuje ona już kilkanaście lotów samodzielnych. Później przychodzi to, co w szybownictwie najpiękniejsze - latanie na tzw. termikę, czyli staranie się o jak najdłuższe utrzymanie w powietrzu (rekord klubu wynosi ponad 9 godzin), zdobywanie warunków do srebrnej odznaki szybowcowej, pierwsze przeloty. W drugim roku latania będziesz już mógł stać się posiadaczem licencji pilota szybowcowego, która umożliwi Ci startowanie w ogólnopolskich zawodach i dalsze doskonalenie pilatożowego rzemiosła.
Jeśli jednak nie interesuje Cię latanie na urządzeniu skazanym na wieczne spadanie do ziemi, posiadasz większą ilość pieniędzy, to możesz od razu zacząć latać na samolotach. Szkolenie do licencji pilota samolotowego turystycznego to około 50 godzin spędzonych w powietrzu, początkowo z instruktorem, później samodzielnie. Nauczysz się podstawowych zasad pilotażu, akrobacji podstawowej, lotów według wskazań przyrządów, posmakujesz też turystyki powietrznej latając na inne polskie lotniska. Dalsze szkolenie w celu uzyskania licencji pilota zawodowego, która, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia odłpatne wykonywanie zawodu pilota, to około 200 godzin spędzonych w powietrzu.
Dla osób niezainteresowanych sztuką pilotażu, mamy jeszcze ofertę w postaci skoków spadochronowych. Jeśli fascynuje Cię otwarta przestrzeń, swobodne spadanie z dużej wysokości i dreszczyk emocji związany z dość nietypowym opuszczaniem samolotu - to jest to, czego potrzebujesz.
Głosów: 0


Opinii: 0
Członków: 0
Zdjęcia (0):
brak zdjęć
Filmy (0):
brak filmów
Musisz być zalogowany, aby dodawać opinie.